Toyota konfirmon se do të krijojë një makinë super sportive, jo vetëm për pistë

ardita 0

Marka Toyota do të përdorë teknologjinë që u shfaq tek modeli TS050 që ishte dhe fituesi i “Le Mans”. Nuk është shumë e vështirë për ta imagjinuar sesi do të jetë sepse Toyota tashmë ka ndërtuar konceptin GR Super Sport.

Ky koncept u prezantua për herë të parë në fillim të këtij viti dhe motorri benzinë V6 twin turbo 2.4 litërsh së bashku me motorrin elektrik prodhojnë 986bhp.

“Në e filluam këtë projekt me qellim që makinat super sportive të trasmentojnë të njëjtën performancë si modeli TS050 Hybrid dhe në të ardhmen klientët do të kenë mundësinë që ta ngasin këtë makinë të mrekullueshme nëpër rrugë”.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”71″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

This post is also available in: English