Volkswagen California feston 30 vjetorin e saj me një edicion shumë special

ardita 0

Volkswagen-i ikonik i quajtur California feston 30 vjetorin e saj me një model shumë special.

Modeli quhet ’30Years’ (30 Vite) dhe gjithësej do të prodhohen vetëm 999 njësi në të gjithë botën. ’30 Years’ është bazuar tek modeli ‘California Ocean’, ajo ka sedilje me ngrohëse, sistem të navigacionit dhe argëtimint ‘Discover Media Navigation Pro me Apple CarPlay e Android Auto’ si standardi.

Volkswagen California 30 Years ka një motor 2.0 litërsh turbo me naftë, me dy opsione të fuqive për të zgjedhur, njëri me 148bhp dhe tjetri 196bhp.

California 30 Years vjen me një çmim fillestar prej 73 mijë euro për modelin me 148bhp ndërsa ai me 196bhp kushton 3 mijë euro më shumë. 

This post is also available in: English