Zbulohen imazhet e Honda CR-V hibrid përpara debutimit të saj në Paris

ardita 0

Ne ekspoziten e automobilave ne Frankfurt te vitit te kaluar, Honda shpalosi nje prototip qe paraprinte hibridin e ardhshem CR-V.

Tashme, nje vit me vone versioni eshte gati per prodhim dhe eshte zbuluar perpara debutimit zyrtar te saj ne panairin e makinave ne Paris. Çuditërisht, duket praktikisht identik me prototipin e vitit te kaluar por Honda gjithashtu ka konfrimuar specifikimet teknike perfundimtare.

Honda CR-V hibrid do te kete nje motor benzine i-VTEC 2.0 litersh dhe nje motor elektrik te cilet prodhojne 181 kuaj fuqi. Akoma nuk dihet se cili do te jete cmimi i vetures kur ajo do te dale ne treg.

This post is also available in: English